Letenky

Letecké spoločnosti a aliancie

CK PROtour zabezpečuje letenky popredných leteckých spoločností a aliančných prepravcov cez vlastné globálne rezervačné systémy. Od nízkonákladových po fullservis spoločnosti, ktoré ponúkajú klientovi vysoký štandard služieb počas letu. Preto dokážeme našim klientom vyhovieť, či už majú záujem o lacnejšiu alternatívu letenky alebo je pre nich prioritou vyššia úroveň poskytovaných služieb spoločne s komfortom.

Letecké spoločnosti združujú do leteckých aliancií. Dôvodom je lepšie prepojenie, vylepšenie vyťaženosti leteckých spojení a dostupnosti cieľových destinácií.

Letecké spoločnosti uzatvárajú dohody o spoločnej preprave cestujúcich na jednom lete. To v praxi znamená, že jedna linka môže byť označená dvoma až troma kódmi leteckej spoločnosti, hoci je prevádzkovaná len jednou z nich. Vďaka tomu sa môžu klienti jednej leteckej spoločnosti dostať do destinácií, kam táto obyčajne svojimi lietadlami nelieta. Tieto dohody sa uzatvárajú spravidla medzi spoločnosťami jednej aliancie a dochádza tak k takzvanej code-share spolupráci.

Okrem týchto výhod prináša spájanie spoločností do leteckých aliancií aj výhody v podobe vernostných programov (zbieranie nalietaných míľ) pre klientov, ktorí často lietajú. Nazbierané míle Vám môžu priniesť napríklad získanie voľnej letenky, resp. bezplatné preradenie z ekonomickej triedy do business triedy a iné. Obrovskou výhodou je aj vzájomné uznávanie si preletených úsekov v rámci vernostných programov jednotlivých členov leteckej aliancie. V praxi to znamená, že ak letím na linkách Turkish Airlines, dokážem zbierať aj body vo vernostnom programe Miles and More spoločnosti Lufthansa.

Prehľad našich partnerských spoločností a aliancií, v ktorých sa združujú uvádzame nižšie.

Vybrané nízkonákladové letecké spoločnosti

Letecké aliancie

Ďalšie vybrané letecké spoločnosti