Plážová dovolenka v exotike

KAM SA V ZIME OPLATÍ CESTOVAŤ ZA TEPLOM?

Užite si jemný biely piesok a tyrkysovo modré more v exotike.

Plážová dovolenka v exotike je perfektným spôsobom ako si oddýchnuť, odreagovať sa z každodenného stresu a spoznať novú kultúru a gastronómiu.

Dovolenkujte na kľudnej pláži a nechajte sa rozmaznávať službami rezortov, alebo sa ubytujte v živom stredisku s pestrou ponukou vodných športov a rušným nočným životom.  Možností je skutočne veľmi veľa a aby ste maximálne využili svoj pobyt, je potrebné zvoliť si vhodný čas, aby ste sa vyhli monzúnom a nepríjemnému počasiu.

S výberom a správnym načasovaním Vám pomôžeme, budeme veľmi radi, keď nás kontaktujete. Zatiaľ Vám prinášame prehľad počasia v našich obľúbených exotických destináciach:

KARIBIK

Najlepší čas na návštevu karibiku je počas nášho zimného obdobia, teda je to dokonalá destinácia, kam sa môžeme ísť zohriať a načerpať veľa vitamínu D.

November - Apríl  - TOP počasie

Toto je ideálny čas na návštevu Karibiku, kedy je v tejto oblasti nízka vlhkosť, s príjemnou a stálou teplotou.

Máj - Jún

Vyššie riziko zrážok, tie ale nebývajú až také intenzívne a pobyt v Karibiku v tomto období vyhovuje najmä cestovateľom, ktorí preferujú prázdnejšie pláže. Treba sa pripraviť, že Vám počas niektorých dní možno na pár minút trochu spŕchne, výhodou sú ale nižšie ceny leteniek aj ubytovania.

Júl - Október

Počas týchto mesiacov je vysoká pravdepodobnosť celodenných alebo intenzívnych zrážok, dokonca aj monzúnov, teda neodporúčame plážovú pobytovú dovolenku. V určitom období je však prehánok menej, vtedy sa pokojne môžete vybrať na poznávací zajazd.

THAJSKO

Thajsko je známe tým, že má premenlivé počasie a veľmi záleží na tom, v ktorej časti Thajska sa rozhodnete tráviť svoju exotickú dovolenku.

Ideálne miesta na trávenie dovolenky pri mori sú v oblasti Andamandského mora (ostrov Phuket, Krabi a pod.) a na plážach Thajského zálivu (Koh Samui, Koh Pangan, Pattaya a pod.) a hoci sú relatívne blízko seba, počasie majú veľmi rozdielne:

Dovolenka v Andamanskom mori

November – Február TOP počasie

Toto je najvhodnejší čas na návštevu známeho ostrova Phuket, romantického Krabi, ostrova Phi Phi a ďalších krásnych ostrovčekov a miest Andamanského mora. V tomto období je počasie suché a sú tu príjemné teploty.

Marec – Apríl

Je možné, že Vás v týchto mesiacoch na Andamanskej pláži zastihne mierny dážď, ten ale zvyčajne trvá len chvíľku. Keďže je tu už menej turistov, máte možnosť užiť si prázdnejšie pláže a tiež o niečo autentickejšiu atmosféru aj vďaka tomu, že sa v apríli oslavuje Songkran, čo je tradičný thajský Nový rok. 

Máj - Október

Obdobie dažďov, dĺžka tohto obdobia a tiež jeho intenzita je každý rok rôzna. Najdaždivejšie sú  zvyčajne mesiace JÚN až AUGUST.

Dovolenka v Thajskom zálive

December – Február - TOP počasie

Môžete očakávať výborné počasie so žiadnym, alebo s malým množstvom dažďa. Vysoké teploty zmierňuje jemný vánok, čím sa vytvorí ideálna klíma pre dovolenku na pláži.

Marec – August - TOP počasie

Stále trvá výborné počasie, teplota sa trochu zvyšuje, najteplejšie mesiace sú zvyčajne koniec apríla a máj.

September - November

Počasie nevhodné na dovolenkovanie. Teplota je stále vysoká, ale pobrežie zasahuje monzún, teda je kvôli množstvu prehánok aj veľká vlhkosť. Najviac dažďa sa očakáva v októbri a novembri. Mierne rozdiely sú v južnej časti Thajského zálivu (ostrovy Koh Chang a Koh Kood), kde je počasie podobné tomu v Andamanskom mori.

ZANZIBAR

Zanzibar je zázračný ostrov, kde je ideálne dovolenkové počasie až 8 mesiacov v roku. Najvhodnejšie mesiace sú od decembra do februára a potom od júna do októbra.

Zanzibar má dve daždivé obdobia a to od polky marca až po koniec mája a druhé daždivé obdobie je v novembri.

* Pri výbere dovolenky na tomto ostrove je potrebné venovať zvláštnu pozornosť miestam s veľkými odlivmi a prílivmi, kvôli ktorým sa dovolenka na pláži môže rýchlo zmeniť na dovolenku v mesačnej krajine. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Ďalšie populárne destinácie, kam sa počas nášho zimného obdobia bez obáv vyberte na plážovú exotickú dovolenku :

Spojené arabské emiráty, Omán, Maledivy, Filipíny, stredná Amerika, Srí Lanka a ďalšie.

 

Nami overené ubytovanie vo vybraných destináciách:

THAJSKO

Sunwing Kamala Beach*****

Na západnom pobreží ostrova Phuket, priamo na dlhej jemnej piesočnatej pláži Kamala. Do centra Kamaly približne 500 m. Reštaurácie, bary a možnosti nákupov v bezprostrednej blízkosti hotela. Transfer z medzinárodného letiska trvá asi 30 min. Na pláž Patong premáva hotelová kyvadlová doprava (za poplatok).

Viac informácií k hotelu: http://www.protour.sk#ProfiTour/Zajazd/?ID=582399

KUBA

IBEROSTAR VARADERO*****

Pokiaľ chcete stráviť luxusnú a pohodlnú dovolenku v priateľskej atmosfére, nemôžete si vybrať lepšie. Hotel Iberostar Varadero je rozsiahly moderný prázdninový komplex v tropickej záhrade priamo na piesčitej pláži Varadero, bokom od hlavnej cesty; cca 50 km od letiska vo Varadere; cca 18 km od centra Varadera (spojenie miestnym shuttle busom).

Viac informácií k hotelu: http://www.profitour.sk/Zajazd/?ID=527019

ZANZIBAR

Hideaway of Nungwi Resort & Spa*****

Luxusný rezort Hideaway of Nungwi sa nachádza na severnej časti ostrova hneď vedľa hotela Diamonds La Gemma Dell´Est. Rezort je svojím vybavením a službami pripravený uspokojiť potreby tých najnáročnejších klientov. Majiteľ kládol veľký dôraz na vybavenie a dekoráciu izieb - koloniálny štýl s tradičnými etnickým vzormi, čiernobiele obrazy vykresľujúce históriu Afriky, či ručne vyrezávaný nábytok sa harmonicky prelína s najmodernejším zariadením. Odporúčame klientom, ktorí sa radi nechajú rozmaznávať, požadujú kvalitné ubytovanie a služby na najvyššej úrovni.

Viac informácií k hotelu: http://www.protour.sk#ProfiTour/Zajazd/?ID=579765