Intenzívna Srí Lanka

Intenzívna Srí Lanka

Vydaj sa na cestu naprieč Srí Lankou, ktorá bude aj Tvojou vnútornou cestou. Zaži kolísku Budhizmu, starobylé chrámy v skalách, aj národné parky a nádherné pláže. Zoberieme Ťa na odľahlé, turistami neobjavené pláže, kde budeš môcť zažiť šnorchlovanie s korytnačkami, aj výlet za slonmi v džungli. Vnor sa do sveta zelene a ajurvédskej medicíny na ostrove korenín, dýchaj ten najčerstvejší horský vzduch pri popíjaní pravého cejlónskeho čaju priamo na plantáži. Svoje dva týždne zakonči na plážach s upokojujúcim vlnobitím Indického oceánu, kde úplne vypneš pri surfingu, či hodinách jogy.Termín zájazdu: v mesiacoch apríl a október

Trvanie cesty: 14 dní alebo podľa vlastného výberu


Čo všetko zažiješ?

kláštor Dambulla – hora Sigiriya – starobylé mesto Polonnaruwa – dedinka Nilaveli a oddych pri mori – čajovníkové polia – Nuwara Eliya – Horton Plains – safari na džípoch 

Program cesty:

1. DEŇ
Odlet z Viedne alebo Budapešti.

2. DEŇ
Prílet do Colomba. Ako lepšie začať cestu kolískou Budhizmu než návštevou starobylého mestečka Dambulla? Privíta nás známy budhistický chrám Dambulla Cave Temple. Uvidíme majestátne sochy Buddhu a dozvieme sa niečo o histórii a vzniku budhizmu na Srí Lanke. K večeru sa ubytujeme v oblasti Sigiriye a oddýchneme si na terase s pohárom fantastického ananásového džúsu.

3. DEŇ
Po výborných raňajkách sa presunieme bližšie do Sigiriye, kde vylezieme na známu červenú Leviu skalu odkiaľ je krásny výhľad do celého okolia, keďže sa vypína 200m nad ostatnú krajinu. To, ako tu dokázal kráľ Kasyapa v 5. storočí vybudovať tak majestátne sídlo so všetkými bazénmi a záhradami, je dodnes záhadou. Popri Zrkadlovej stene sa tiež tiahnu fresky žien staré 1500 rokov, no napriek tomu si stále zachovávajú pôvodné rysy aj farebnosť. Zastavíme sa na rýchly obed a vydáme sa do národného parku pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Budeme vidieť hlavne slony, ale okrem nich sa v parku hojne vyskytujú pávy, byvoly, líšky a mnoho druhov vtákov.

4. DEŇ
Po raňajkách sa vyberieme preskúmať 800 rokov starú Polonnaruwu. Čaká nás množstvo chrámov s dokonale zachovanými budhistickými výjavmi. Ak budete mať chuť a silu, môžeme toto bývalé hlavné mesto preskúmať na bicykloch. Poobede sa klimatizovaným minibusom presunieme na východné pobrežie. Táto oblasť ešte nie je tak turistická, a preto budeme mať možnosť spoznať lepšie kultúru a náturu miestnych obyvateľov. Ubytujeme sa v dedinke Nilaveli, kde si užijeme „leháro“ na nádherných piesočných plážach. Ak budeme mať šťastie, uvidíme, ako tu miestni obyvatelia lovia ryby do obrovských sietí. Na jej natiahnutie a vytiahnutie sú potrební až 40-ti muži a celý proces trvá okolo dvoch hodín.

5. DEŇ
Hneď po východe slnka sa vyberieme šnorchlovať na Pigeon Island. Nezabudnite sa poriadne nakrémovať. Vo vode „praží“ slnko dvojnásobne. Šnorchlovanie však za to stojí! Popri koralových útesoch sa premávajú rôzne rybičky, ale kto má šťastie uvidí aj útesové žraloky a korytnačky. Uvidíme napríklad klauny očkaté, tŕňovce pestré a takmer 300 ďalších druhov koralových rýb. Zvyšok dňa si oddýchneme na pláži.

6. DEŇ
Keďže táto pláž patrí k jednej z najkrajších na ostrove, bol by hriech ju tak rýchlo opustiť. Užijeme si na nej ešte jeden celý deň. 

7. DEŇ
Po raňajkách sa klimatizovaným minibusom vydáme na cestu do kultúrneho centra Srí Lanky – mesta Kandy. Po ceste sa zastavíme v Matale, v záhradách, kde sa pestujú rôzne druhy korenia. Môžeme si tu nakúpiť aj všakovaké prípravky z ajurvédskej medicíny. Kandy je mesto skryté v horách. Kto čaká typické mesto s centrom a vydláždeným námestím, bude prekvapený. Väčšina budov sa stráca medzi vrcholkami stromov v okolitých kopcoch. Navštívime Chrám Budhovho zubu, ktorý patrí medzi najdôležitejšie relikvie na celom ostrove.

8. DEŇ
Ráno sa vydáme na jednu z najkrajších ciest celého výletu. Cestu vlakom z Kandy do horského mestečka Nuwara Eliya. Vlak prechádza cez nádherné pláne čajovníkových polí, a keďže ide relatívne pomaly, určite si stihneme spraviť fotky a vychutnať si čerstvý horský vzduch plnými dúškami. Po horúcich a vlhkých dňoch nás teraz čaká pár dní v horskej sviežej klíme. Treba sa pripraviť na to, že teploty tu dosahujú okolo 20°C a my večer vytiahneme z batohov svetre a mikiny. Po príchode do Nuwara Eliya si pozrieme centrum a starú poštu postavenú v britskom štýle architektúry. Toto mestečko bolo totiž založené v 19. storočí Britmi, ktorí sem chodili na lov a chceli si oddýchnuť od vysokých teplôt. Milovníci fauny a flóry si môžu posedieť vo Viktoriinom Parku, kde môžu pozorovať rôzne druhy vtákov a popásť oči na krásne upravených záhonoch plných pestrofarebných kvetov.

9. DEŇ
Dnes nás čaká turistika v horách národného parku Horton Plains*. Z hotela vyrazíme veľmi skoro ráno, aby sme do parku vstúpili na svitaní, keď ešte doliny pokrýva hmla a pomedzi ňu sa pomaly predierajú prvé slnečné lúče. Popri ceste nás budú vítať jelene a havrany. Ak ste až doteraz čakali na „wow“ moment, teraz vám určite padne sánka. Po ceste cez národný park uvidíme vodopády, vylezieme na vrchol The World´s End (a ešte trošku vyššie), budeme prechádzať cez jeden z najstarších lesov na ostrove, môžeme pozorovať orly a možno uvidíme aj pár opíc. Poobede sa zastavíme v továrni na spracovanie čaju, kde nám vysvetlia, ako sa zbiera a spracováva, ako vzniká čierny a zelený čaj, a prečo je biely čaj taký cenený. A ak ste rovnakými milovníkmi čaju ako ja, určite si ho odtiaľto odnesiete aspoň kilo, keďže je ťažké vybrať si spomedzi všetkých druhov

*táto aktivita je voliteľná, keďže niekomu možno kondícia nedovolí ísť na turistiku a radšej sa poprechádza po mestečku (doplatok 40€/ osoba)

10. DEŇ
Po raňajkách sa vydáme na dlhú cestu až do plážovej oblasti na juhu ostrova. Po ceste si však dáme výborný obed v malom horskom mestečku Ella, kde už máme overenú reštauráciu s pekelne pálivým, ale absolútne fantastickým jedlom. Mirissa je raj pre všetkých aktívnych a pohodových dovolenkárov, surferov a milovníkov jógy. Tu strávime naše posledné dovolenkové dni. Niektorí opaľovaním sa na pláži, niektorí aktívne, keďže aj tu je na výber mnoho aktivít.

11. DEŇ - 13. DEŇ
Relax na pláži. Možnosť ísť na výlet do historického mesta Galle alebo pozorovať veľryby (doplatok cca 40EUR/ osoba)

14. DEŇ
Skoro ráno transfer na letisko a odlet domov. Prílet domov vo večerných hodinách.

Ubytovanie:
Počas celého zázazdu je ubytovanie zabezpečené v 3* a 4* kvalitných hoteloch. Všetky hotely majú ideálnu polohu a väčšinou sa v ich okolí nachádzajú zmenárne, potraviny, reštaurácie a stanovištia tuk-tukov. Štandardný čas check-inu je o 14:00 a check-out je do 12:00. V prípade, že to bude potrebné, batožinu si vždy môžeme nechať v strážených priestoroch na recepcii. Hotely ponúkajú aj služby práčovne v prípade potreby.

Lety:
Preferujeme lety s kvalitnými spoločnosťami. Pri tomto zájazde využívame letecké spoločnosti Emirates a Qatar Airways.


Cena zájazdu: 2190.00€ (pri obsadení izby dvoma osobami a skupine min. 6 osôb)


Cena zahŕňa:

» ubytovanie v štandardných izbách s raňajkami alebo polpenziou
» letenka a všetky letiskové taxy
» transfery klimatizovaným minibusom, presun vlakom z Kandy do Nuwera Eliya
» vstupy do: Dambulla, Sigiriya, národný park a safari, Polonnaruwa, Chrám Buddhovho zubu
» anglicky hovoriaci sprievodca + slovenský sprievodca
»poistenie insolventnosti

Cena nezahŕňa: 

× povolenia na fotenie a kamerovanie v pamiatkach
× stravu okrem raňajok a polpenzie, kde je spomenutá
× vstupy, ktoré nie sú spomenuté vyššie
× cestovné poistenie klientov
× víza ETA (s nimi vám radi pomôžeme)


Mám záujem

* Odoslaním formuláru dávam súhlas na spracovanie osobných údajov

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že stránky prehliadate, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií