Myanmarsko a relax na ostrove Pho Quoc

Myanmarsko a relax na ostrove Pho Quoc

Precestuj nepoznanú Barmu plnú dych berúcich stavieb, miestne zvyky budhistických mníchov aj zručnosť remeselníkov. Zaži výlety na náhornú plošinu či plavbu loďou po rieke, zvyšky koloniálnej doby, ale starobylé zlaté pagody. Objavíš miesta a krajinu, v ktorej bol len málokto, ktorú ešte nezahltil globálny turizmus a ktorá dýcha budhistickou juhovýchodnou Áziou tak, ako o nej mnohí snívame.

Čo všetko zažiješ? 

 • Bájne mesto Mandalay s výrobou zlatých lístkov, ktorými sa po stáročia zdobia chrámy 
 • Pathodawgyi - pagodu, ktorá je tehlovým náprotivkom pyramíd v Egypte a Mingun Bell, druhý najväčší zvon na svete
 • Bagan, starobylú UNESCO oblasť najkrajších ázijských chrámov. 
 • 777 schodov výstupu na Mount Popa, známy ako príbytok duchov 
 • Plavbu na tradičnej lodi po najznámejšom mjanmarskom jazere Inle
 • Spoznávanie tradícií miestneho obyvateľstva  
 • Koloniálnu tradíciu, pamiatky a život v hlavnom meste Yangon
 • Tradície mníchov v budhistických kláštoroch 
 • Oddych v rezorte na čarovnom ostrove Phu Qoc

Trvanie: 14 dní

A ako to môže počas 14 dní napríklad vyzerať?  

1.-2.deň

Let do Bangkoku a prelet do mesta Mandalay. 

3.deň

Privátnou loďou sa na tretí deň preplavíme do mesta Mingun. Uvidíme nedokončenú Pathodawgyi Pagodu, ktorá je tehlový náprotivok pyramíd v Egypte a Mingun Bell, druhý najväčší zvon na svete. Vrátime sa do mesta tradičných remesiel a umení Mandalay . Zažijeme výrobu tenučkých zlatých lístkov, ktorými sa zdobia chrámy tradičným spôsobom.

4.deň

Sýti z hodnotných raňajok cestujeme do mesta Amarapura, zastavíte sa na dvesto rokov  starom drevenom teakovom moste U-Bein na jazere Taungtaman. Prejdeme do kláštora Mahagandayone so slávnou zbierkou obrázkov Budhu a budeme pozorovať proces obedu tisícov mníchov, ktorí si o 10:00 hod. davajú posledné jedlo dňa v úplnom tichu. Odtiaľ sa presunieme do mesta Ava. Prevezieme sa na konskom povoze k Nanmyint Watch Tower, kde sú zvyšky starobylej budovy paláca, tiež známeho ako "šikmá veža Avy". Uvidíme kláštor Maha Aungmye Bonzan, postavený z tehál a štuku, známy svojimi impozantnými ozdobnými rezbárskymi a teakovými stĺpmi.

5.deň

Na piaty deň sa presúvame do Baganu, starobylej UNESCO oblasti najkrajších ázijských chrámov. Počas prechádzky Baganom uvidíme trhovisko Nyaung U, Shwezigon Pagodu, Chrám Wet-kyi-inn Gubyaukgyi s nádhernou nástennou maľbou z 13. storočia. Popoludní navštívime miestnych umelcov a dielne na výrobu tradičného mjanmarského nábytku s vysokým leskom. Prehliadku ukončíme návštevou chrámu Manuha postaveného kráľom Manuhom. V tomto meste aj nocujeme.

6.deň

Skoré ranné vstávanie nám odmeňujú meniace sa farby chrámov v Bagane pri vychádzajúcom slnku, zážitok, ktorý sa dá ešte umocniť z teplovzdušného balóna. Po výstupe na Mt.Popa, známom ako príbytok  duchov, ku ktorému vedie 777 schodov. Je to jedinečné prírodné múzeum na skalnom brale, cestou z ktorého sa ešte zastavujeme pri dedinke Phwar Saw. Je to ideálna možnosť vidieť miestnych pri práci a v reálnom živote.

7.deň

Na siedmy deň prilietame do na náhornú plošinu Shan, vstupnú bránu k najznámejšiemu mjanmarskému jazeru Inle. Tradičnou loďou sa budeme plaviť po jazere a budeme spoznávať zvyky ľudí tejto oblasti. Vidíme plávajúce farmy, záhrady a nohou veslujúcich rybárov.

8.deň

Ôsmy deň pri plavbe motorovou loďou opúšťame jazero a vstupujeme do úzkeho kanála s nádhernou scenériou. Pokračujeme do malej dediny kmeňa Pa O. Z dediny sa vydáme po starej ceste ku kláštoru z 13. storočia s veľmi pôsobivými ruinami stoviek starobylých pagod. Hlavná oblasť sa nachádza na vrchole kopca odkiaľ je vynikajúci výhľad na jazero a okolité hory.

9.deň

Na deviaty deň nás už čaká hlavné mesto krajiny, Yangon. Jeho top atrakciu - pagodu Shwedagonu – určite neobídeme, keďže je to najsvätejšie miesto v Mjanmarsku. No kým to si necháme k západu slnka. Medzičasom zažijeme ešte množstvo nádherných stavieb z britskej koloniálnej sféry, ktorých vrcholom je trh Bogyoke Aung San.

10.deň

Na desiaty deň si vychutnáme ticho. Zažívame budhistických mníchov meditujúcich v úplnom tichu.

11.-12.deň

Pred návratom domov nás čakajú dva dni relaxu v rezorte na vietnamskom magickom ostrove Phu Quoc

13.-14.deň

Let domov s dvomi prestupmi 

Dá sa zažiť aj niečo iné?

Samozrejme dá! Horeuvedené je príklad, ale my sa nedržíme striktne nejakých plánov a všetko radi prispôsobíme vašim požiadavkám a chuti spoznávať, objavovať a zažívať.

Koľko ma to bude stáť?

CENA je 2 100 EUR na osobu*

*pri obsadení izby dvoma osobami, v závislosti od programu, letenky a času 


Čo cena zahŕňa? 

 • letenky v ekonomickej triede
 • všetky letiskové poplatky
 • turistické víza do Barmy na dobu pobytu
 • hotely: 3 noci v Mandalay, 2 noci v Bagane, 2 noci pri jazere Inle, 1 noc Yangon, 3 noci na Phu Quoc ostrove v rezorte, vždy s raňajkami
 • profesionálneho miestneho anglicky hovoriaceho sprievodcu v Barme
 • profesionálneho šoféra s pohodlným klimatizovaným autom
 • privátna loď v Mingune a na jazere Inle
 • poplatky na miesta v Barme, ktoré sú súčasťou programu

Čo cena nezahŕňa? 

 • fakultatívne výlety nad rámec programu
 • prepitné a osobné výdavky počas cesty
 • stravu okrem raňajok
 • cestovné poistenie
 • ostatné výdavky, ktoré nie sú súčasťou programu

Galéria

Mám záujem

* Odoslaním formuláru dávam súhlas na spracovanie osobných údajov

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že stránky prehliadate, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií